Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.focení - 12.2.2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Otázka

(Jeníček, 5. 4. 2013 15:21)

Jestli bych se mohl zeptat. Kolik Vás to stálo? Nebo jste si to dřevo našel někde na kraji lesa a holajda domů mám dřevo! xD
Mě osobně by to velice zajímalo. Je mi 15 a vždy jsem chtěl mít kontrabas a v ceně je to trochu mimo mě, i když mám peníze na njáký starý rozpadlý kontrabas tak se mi za to nechce utrácet ty ceny jsou na mě trochu moc a jelikož na tom ani vůbec neumím a plánuji se to naučit tak za to hned ze začátku nechci utratit majlant. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

(Vojtěch, 5. 4. 2013 19:01)

Krásný den,

stálo to tři tisíce, když nepočítám práci a věci zadarmo. Ty tři tisíce byly za bodec a mechaniku od firmy Pavel Celý a struny od firmy Opravy kytar.cz. Materiál korpusu je sololak, lisovaný papír, kterého mám odněkdy spoustu, přední deska je ze zad staré skříně, krk je ze sušeného buku, který jsem dostal za půl darma na pile, kde jsem pracoval, a hmatník, struník a kobylka jsou ze sušeného javoru, který jsem dostal náhodou od jednoho člověka. Smrková žebra jsou ze stromů, které jsem někdy v minulosti sám kácela, a ležela mi doma. Je výhoda, že jsem měl už nějakou dobu truhlárnu, takže jsem jednak i bez vzdělání už něco dovedl, a jednak jsem měl i nějakou zásobu dřeva a přístup k dalšímu. Všechno se však dá dokázat i z ničeho nebo skoro ničeho.

V.

Re: Odpověď

(Jeníček, 5. 4. 2013 19:54)

Ještě jednou děkuji. Přemýšlel jsem, že bych si koupil přes nějáky bazar, ale jsou tam celkem vysoké ceny a to i za staré rozbité kousky. Tak jsem se zamýšlel až jsem přišel na to, že bych si kontrabas vyrobil sám. Teď už vím, že to není jen tak jednoduché, ale asi se to spíše pokusím vyrobit. S truhlařinou už mám nějáké zkušenosti a můj táta má nářadí habaděj takže s tím myslím, že nebude problém.
PS: Mám ještě jeden malý dotaz. Kdybych si koupil nějáký kontrabas rezpektivě se mi podařilo najít nějáký za poměrně nízkou cenu tak mohl bych poškodit něják kontrabas kdybych ho ošmirgloval a přemaloval nějákou speciální barvou?(pokud existuje nějáká speciální barva na nástroje)

Re: Odpověď

(alena dvorakova, 4. 3. 2015 10:34)

Dobry den, mame takovou malou kapelu, dve kytary, banjo a zobcove fletny.Muj pritel ovsem touzi po kontrabasu.Basa prece tvrdi muziku.Muj bratr je dost sikovny truhlar a nabidl se, ze by nam ji postavil.Ja ovsem nemohu nelezt technicky vykres jak na to.Podud zavitate na tyto stranky nebo dokazete poradit kde hledat, ozvete se mi prosim.Predem moc dekuji. Dvorakova Alana,,Tabor,, mail. alenadvrk@seznam.cz